Irkçı Yahudiler saldırdı: KUDÜS’TE İÇ SAVAŞ!..

Israeli police officers clash with Arabs outside Damascus Gate in Jerusalem on April 22, 2021. Photo by Olivier Fitoussi/Flash90 *** Local Caption *** שער שכם מהומות משטרה ירושלים ערבים משטרה

Aşırı sağcı-ırkçı Yahudi hareketi, Doğu Kudüs’te “ARAPLARA ÖLÜM” sloganıyla saldırdı, tüm gece süren çatışmalarda 100’den fazla kişi yaralandı, gerginlik devam ediyor ve İsrail’de daha büyük çatışmalar bekleniyor.

Aşırı sağcı-ırkçı/İSLAM DÜŞMANI Yahudi güçler, Kudüs’ün ağırlıklı olarak Müslüman-Filistinli barındıran bölümüne saldırı gerçekleştirdi. Saldırganların “ARAPLARA ÖLÜM” sloganıyla saldırdıkları dikkat çekti.

LEHAVA isimli ırkçı bir örgütün günlerdir sosyal medyadan sürdürdüğü kampanya ile hazırladığı saldırının “KUDÜS’ÜN YAHUDİ KİMLİĞİNİ KORUMAK” amaçlı olduğu da savunuldu.

Olayların Tik-Tok’ta yayınlanan ve siyasi kimlik taşımadığı hemen belli olan bir videoda bir Yahudi gencin Filistinli bir genç tarafından tokatlanması görüntüleri ile kışkırtıldığı da belirlendi.

Jewish Supremacists Chant 'Death to Arabs' Amid Clashes in Jerusalem

Irkçılar, Kudüs’ün eski bölgesine ana geçiş noktası olan ŞAM KAPISI’nda toplandılar, polisin de Arap ve Yahudiler’in çatışmasını önlemek amacıyla güvenlik önlemlerini artırdığı izlendi.

Bu arada bir başka ırkçı Yahudi gençlik kuruluşu La Familia’nın sosyal medya mesajında, “Arabalarımızı molotof kokteylleri ile doldurduk, BUGÜN ARAP YAKMA GÜNÜMÜZ” dediği dikkat çekti.

Arap gençlerinin Şam Kapısı’nı “Allahüekber” diyerek tutmasından sonra ırkçı grubun bu kez Siyon Meydanı ve Cafra Caddesi üzerinden yine “İNTİKAM…” “ARAPLARA ÖLÜM” sloganlarıyla saldırdıkları görüldü.

Irkçıların saldırıları sonucu ço sayıda Filistinli gencin yanında polislerin de yaralandıkları görüldü

İŞTE KUDÜS’TEKİ İÇ SAVAŞTAN SICAK ANLAR…