Seyahat Yazıları

Salgın sonrası turizm: Sivas dağ köyü…

Salgın sonrası turizm: Sivas dağ köyü…
  • YayınlandıAralık 10, 2020

Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi’nde Türkiye için önemli bir deneyime imza atılıyor. Bungalov turizmi kış sporları yapmak isteyenler için aynı zamanda salgından korunma anlamına gelecek…

Kent merkezine 58 kilometre uzaklıkta bulunan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi kar yağışıyla birlikte beyaza büründü. Yaklaşık 10 santim kar kalınlığının olduğu kayak merkezinde sezon hazırlıkları da başladı.

Kayak merkezinde tüm dünyayı etkisi altına alan ve binlerce insanın ölümüne yol açan Covid-19 salgınına yönelik tedbirler alındı. Sivas Valiliğinin destekleri ile kayak merkezine 10 adet bungalov tarzı evler inşa edildi. Dağın yapısına uygun olarak tasarlanan evler, bir ailenin rahatça barınabileceği şekilde yapıldı.

Tamamen ahşaptan yapılan bungalov tarzı evler tamamlandığında kayak severlerin sosyal mesafelerini sağlamış olacak. Norveç ve İsveç’te bulunan dağ evlerini andıran bungalov tarzı evler vatandaşlar tarafından da ilgi çekiyor. Hedeflenen 200 bungalov evin tamamlanmasının ardından Yıldız Dağı adeta bir kış köyünü andıracak.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.