Sanat-Sinema

ORGANİZE İŞLER’DE DEV KADRO

ORGANİZE İŞLER’DE DEV KADRO
  • YayınlandıMart 13, 2022

Organize İşler’in üç sezonluk dizisi Disney Plus’ta yayınlanacak. Dizide Russell Crowe, Andy García ve Cem Yılmaz yer alacak.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre; Anlaşmanın içeriğinde üç sezonluk “Organize İşler” dizisi ve iki de sinema filmi var. Projeler sadece yerli değil, yabancı oyunculara da ev sahipliği yapacak.

2014 YILINDA DA BİRLİKTEYDİLER

Russell Crowe, Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan, Son Umut, Bir gün Atatürk’ü oynar mısınız? Russell Crowe: Hiç fena fikir değil

Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan, Russel Crowe’un başrolünde oynadığı ve yönetmenliğini yaptığı Çanakkale Savaşı’nı değerlendiren SON UMUT filminde bir araya gelmişlerdi.

O dönem Russel Crowe ile söyleşi yapan gazeteci Nazenin Tokuşoğlu’nun filmle ilgili izlenimleri şöyleydi.

Russell Crowe bu filmi çekmeye karar verdiğinden beri olan biteni takip ediyorum. İçime sinmeyen bir şeyler vardı. Adam Anzak torunu, Yeni Zelanda doğumlu bir Avustralyalı. Belki Çanakkale’de dedesinin dedesi öldü. Senarist Yunan… Nur topu gibi Geceyarısı Ekspresi ve Gelibolu örnekleri var elimizde… “Ne yapalım alıştık” demekten başka çare yok. Sen adam gibi film çekmezsen, elin Amerikalısı istediği gibi çeker filmini. Sen de söylenerek izlersin.

BİZİM KİTAPLARIMIZDA YAZANLARDI İZLEDİĞİM

Filmin çekimi bitti, Russell Crowe Türkiye’ye geldi. Özel röportaj yapacak üç basın kuruluşundan biri de bizdik. Crowe’un tek şartı vardı, filmi seyretmem. Heyecanla oturdum koltuğa. Allah’ım ne olur bizi barbar gibi göstermiş olmasın. Gözlerime inanamadım. “Film akarken acaba uyuyakaldım da uyduruyor muyum” dedim birkaç defa. Bittiğinde yerimde çakılı kaldım. Mustafa Kemal, Kuvayı Milliye ruhu; Türk askerinin onuru, gururu, kalbi güzelliği; Türk kadınının ahlakı ve aydın görüşlülüğü, işgal edilen bir ülkenin nasıl korkusuzca kendini savunduğu… Tüm bunlar yetmezmiş gibi İngilizleri kızdıracak diyaloglar… Yunanlıların direkt çete olarak gösterilmesi, Anzakların yerini bile bilmedikleri bir toprağı ne yaptığını bilmeden işgal etmesi… Gözlerim doldu. Bizim kitaplarımızda yazanlardı izlediklerim. “Senarist Yunan’mış” korkusu vardı ya, Andrew Anastasios adı, eşi Türk’müş..