Sağlık Araştırmaları

Hindistan’da yine gizemli hastalık…

Hindistan’da yine gizemli hastalık…
  • YayınlandıAralık 10, 2020

Hindistan’da ortaya çıkan esrarengiz bir hastalık nedeniyle bir kişi hayatını kaybederken 300 kişi hastanelik oldu.Hafta sonu yaklaşık 180 kişi taburcu edilirken, yapılan Covid-19 testlerinde tüm hastaların negatif çıktığı kaydedildi.

Ülkenin orta doğu kısmında bulunan Andhra Pradesh eyaletindeki Eluru şehrinde yüzlerce kişinin sebebi açıklanamayan bir hastalıktan dolayı nöbet geçirme, mide bulantısı ve bilinç kaybı gibi bazı semptomlar gösterdikleri ve hastanede tedavi altına alındıkları kaydedildi.

Hafta sonu yaklaşık 180 kişi taburcu edilirken, yapılan Covid-19 testlerinde tüm hastaların negatif çıktığı kaydedildi. Semptom gösteren bir hastanınsa ani bir kalp krizi sebebiyle yaşamını yitirdiği açıklandı.

AP/AP

Bölge yetkilisi Dolla Joshi Roy civar eyaletlerden olayı araştırmak üzere bazı sağlık görevlilerinin de Eluru’ya geldiğini belirterek, “Hastanedeki kişilerin durumu hala stabil. Hastalığın nedeni hala araştırılıyor. Birçok testler yapıldı. Yiyecek ve süt de bu testlere dahil.” diye konuştu. Andhra Pradesh Eyaleti Sağlık Bakanlığı üst düzey yetkilisi Jaganmohan Reddy’nin ise hastaları ziyaret ettiği açıklandı.

1.3 milyarı aşkın nüfusuyla Hindistan, koronavirüsün tüm dünyada etkisini sürdürdüğü şu günlerde büyük bir imtihan veriyor. Bugüne kadar ülkede yaklaşık 10 milyon Covid-19 vakası görülürken, hastalık sebebiyle 140 bini aşkın kişi hayatını kaybetti.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.