Politika

SİYASETTE İLHAN KESİCİ TARTIŞMASI…

SİYASETTE İLHAN KESİCİ TARTIŞMASI…
  • YayınlandıNisan 18, 2021

CHP’nin ekonomi uzmanı milletvekili Merkez Bankası’nın işleyişi ile ilgili teknik açıklama yaptı, açıklama 128 MİLYAR NEREDE tartışmasının gündemine yerleşti. Kesici, sosyal medya açıklamasıyla partisinin çizgisinde olduğunu vurguladı.

CHP’nin ekonomist vekillerinden İlhan Kesici, Halk TV’de Gökmen Karadağ’ın sunduğu ‘Açıkça’ programına konuk oldu.

Programda, kamuoyunda devam eden ‘128 milyar dolar’ tartışması ele alındı.

İlhan Kesici, “Sizin tahmininiz var mı, gerçekten kaybolduğuna inanıyor musunuz?” sorusuna TEKNİK bir yanıt verdi.

“BİR ŞEY SÖYLERSEM, BİZİM SORUYU KIRMIŞ OLURUM..”
Kesici, “Bir şey söylersem bizim soruyu kırmış olurum. Bilgimiz dersek olmaz, tahminimiz dersek olur. Merkez Bankası bilançosundan bakarsınız. Rakamlar ne yapıyor, başka rakamlar nereye geldi, nereye gitti. Nereye gider, nereden gelir. O bilgilerin üstüne bir tahminimiz var. Ama şimdi söylersem kendi sorduğumuz soruyu kırmış olurum. Para kaybolmaz, onu söyleyim… Girersin Merkez Bankası’nın bilançosuna okumayı bilen insanlar açarlar internet sayfalarını, dolar alımları satımları nasıl olmuş, ne zaman olmuş her iş görülür. Her iş devletin kaydı altındadır.” diye konuştu.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN YENİ NAÇIKLAMA YAPTI

Kesici’nin bu açıklaması, hükümete yakın medya kuruluşları tarafından “CHP’li milletvekilinin itirafı” başlıklarıyla verilince bu sözler bir anda siyaset gündeminin ön sırasına oturdu…

Kesici bu sözlerinin haber olması üzerine sosyal medya hesabından yeni açıklama yaptı.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve partisi ile aynı görüşte olduğunu söyleyen CHP’li Kesici, “Katıldığım yayınlardaki söylemlerim de tam bu istikamettedir” dedi. 

 Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Kesici, şu ifadelere yer verdi:
“Merkez Bankası rezervi konusunda Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu ve partim ile tam anlamıyla aynı görüşteyim. Katıldığım yayınlardaki söylemlerim de tam bu istikamettedir. Bu vesileyle bir kez daha aynı soruyu soruyorum: 128 Milyar Dolar nerede?”