Politika

SİSTEM SOYLU’YU YEDİRMEDİ, FETÖ’YE MANEVRA BIRAKMADI…

SİSTEM SOYLU’YU YEDİRMEDİ, FETÖ’YE MANEVRA BIRAKMADI…
 • YayınlandıMayıs 26, 2021

MHP lideri Devlet Bahçeli’den sonra Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı R.Tayyip Erdoğan da İçişleri Bakanı’na net ifadeyle sahip çıktı… Devlet aklı, BAE merkezli Peker operasyonuna FETÖ hesaplarından gelen desteği dikkate aldı.

Kamuoyu, organize suç örgütü lideri olduğu ifade edilen Sedat Peker’in, Birleşik Arap Emirlikleri’nden, Youtube üzerinden yaptığı video yayınlarında dile getirdiği iddialar hakkında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı R.Tayyip Erdoğan’ın değerlendirmesini merakla bekliyordu.

Erdoğan, bugüne kadar Türkiye’nin “devlet kadroları-mafya ilişkisi” açısından dikkate değer iddialar içeren yayınlar karşısında sessiz kalmayı ve gelişmelerin seyrinde, siyasetin farklı cephelerinden gelecek açıklamaları beklemeyi tercih etti.

Bu tutum, muhalif medya ve siyasi partilerde, “acaba, bir dönem, damadı Berat Albayrak ile ciddi gerginlikler yaşamış Soylu’yu gözden çıkardı, gelişmelerin devamında kızağa mı alacak” sorusunun da doğmasına neden oldu.

Türkiye’nin özellikle PKK ile verdiği mücadelede, görev dönemi çok farklı değerlendirilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, bir “mafya liderinin” sözleriyle görevinden alınıp alınmayacağı tartışılan konuların başında geliyordu.

Gelişmelerle ilgili sis perdesini dağıtan, önce, MHP Lideri Devlet Bahçeli oldu ve Soylu’ya çok net bir tavırla sahip çıktı, devamında, Erdoğan, bugün (26.Mayıs.2021) yaptığı konuşmayla, Soylu’nun hükümetteki yerini koruyacağını sergiledi.

Cumhur İttifakı’nın, Sedat Peker’e koruma sağlayan ülkenin Birleşik Arap Emirlikleri olması, bu bölgenin İsrail ile doğrudan bağlantısı, Peker videoları sonrasında FETÖ’cü unsurlarda başlayan hareketlenmeyi göz önünde bulundurarak ortak bir kararda birleştikleri kaydedildi.

Bir mafya portesinin kampanyası sonrasında Soylu’nun görevden alınmasının da özellikle PKK mücadelesindeki kadrolarda moral düşüklüğü yaratacağı da belirtildi.

ERDOĞAN’DAN SOYLU’YA AÇIK DESTEK…

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İçişleri Bakanımızın yanındayız | NTV

AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kimin terör örgütleriyle, suç örgütleriyle, suç çeteleriyle yürüdüğünü milletimiz biliyor görüyor.” dedi.

Partisinin grup toplantısına katılan Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları:

 • “Finans piyasalarında zaman zaman görünen kırılganlıkların önlenmesine yönelik önlemleri alıyoruz.”
 • “Sinsi operasyonu akamete uğratacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”
 • “Kimin terör örgütleriyle, suç örgütleriyle yürüdüğünü milletimiz biliyor görüyor.
 • “Türkiye’ye siyasetten teröre her alanda ağır maliyetleri olan 1990lı yılların istikrarsızlık dönemi, 3 kasım 2002 seçimleriyle sona ermiştir. Milletimiz AK Parti’yi iktidara getirerek yeni bir dönemin perdelerini açmıştır. Hükümeti devraldığımızda ülkemizi dört temel sütün üzerinde kalkındıracağımızı söyledik. Bunların da eğitim, sağlık, adalet ve emniyet olduğunu söyledik.”
 • “Vicdanını dışarıya kiraya veren yargı, dışa bağımlıdır. Bugün aynı kurulda (HSK) milletin seçtiği Cumhurbaşkanı’nın seçtiği üyeler var.”
 • HSK, parlamentomuzu oluşturan milletvekillerinin iradesiyle tecelli etmiş oldu. Partilere ve vekillere teşekkür ediyorum.”
 • Emniyet konusunda tarihi başarılara imza attık. Suç çetelerinin, uluslararası ajanların cirit attığı Türkiye’yi milletimizin başını huzurla yastığa koyabildiği güvenli bir ülke haline getirdik. Suç örgütlerine karşı tavizsiz bir mücadele yürüttük. Geçmişte etki sahibi olan suç örgütlerini 19 yıl boyunca ellerindeki tüm imkanları alarak çökerttik. Uyuşturucu ile mücadele ederken kimsenin gözünün yaşına bakmadık.
 • Organize suç örgütlerine karşı 1700’e yakın operasyon yapıldı. 8 bine yakın kişi tutuklandı. Suç örgütlerinin önemli iştigal alanındaki kaçakçılık alanında da tarihi rekorlar kırıldı.
 • Terörle suç örgütleriyle mücadelede elde edilen bu sonuçlar birilerini rahatsız etmiştir. Gelin hanım beni Netanyahu’ya benzetiyor oradan da memleketime gidiyor. Orada gayet güzel bir ders veriliyor. Sen kalkıp da Rize’nin uşağına bu şekilde hakaret edersen yapılacak olan budur. Dua et ki gelin hanıma çok ileri gitmeden bir ders verdiler. Bu da Rizelinin edebini adabını gösterir. Trabzon’a da gittin ama meydana çıkamadan havaalanına gitti. Bunlar daha iyi günler.
 • Bu daha bir, daha neler olacak neler. bu daha iyi günler. Bu ülkede ahde vefa denilen bir şey vardır eğer ahde vefa olmazsa bu millet affetmez. Bizler hep bu ülkede gerçekten saygıya dayalı bir siyasetin yanında olduk.
 • İçişleri bakanımızı hedef alanların gerisinde ülkemizde sağlanan bu güven ikliminden duyulan bir rahatsızlık var. Suç örgütleriyle mücadelesinde de içişleri bakanımızın yanında olduk ve yanında olacağız.
 • Hedefin içişleri bakanımız değil, büyük ve güçlü Türkiye olduğunu anlamak için, ve onları kullananların silüetlerine bakmak yeterlidir. ülkemizde yıllarca partimizin genel başkanlığımızı yürütmüş Binali Yıldırım beyefendinin oğlu üzerinden yürütülen bir başka işarettir. Bu suçluları ülkemize getirip yargıya teslim edene kadar peşlerini bırakmayacağız.
 • Bu defa ülkemizi suç örgütleriyle kıskaca alma peşindeler. Türkiye’de sosyal kaos denemeleriyle, darbe girişimleriyle başarılamayan değişimin siyasete müdahale ile yapılacağını düşünenler olduğunu hepiniz biliyorsunuz.
 • Boşuna uğraşmayın, seçim Haziran 2023’tür.
 • CHP genel merkezi tacizcilerin, onları koruyanların işgali altındadır. Şu anda CHP genel merkezi tecavüzcülerin işgali altındadır, hırsızların işgali altındadır. Milletimizin değerlerine savaş açmış marjinallerin işgali altındadır.

İLK AÇIK DESTEK BAHÇELİ’DEN GELMİŞTİ…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

Partisinin 25.Mayıs.2021 tarihli TBMM grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, suç örgütü lideri suçlamasıyla aranan Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’a yönelik suçlamalarına da değindi.

Konuşmasında Peker’in açıklamalarına atfen “Hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı’nın boynuna tasma geçiremeyecek, buna da hiçbir alçağın gücü ve nefesi yetmeyecek” diyen Bahçeli, konunun devletin saygınlığı olduğunu, herkesin ağzından çıkanlara dikkat etmek zorunda olduğunu söyledi. Bahçeli, açıklamasına “Türkiye’nin gündemi video kayıtlarıyla rehin alınamaz. Sosyal medya iftiralarıyla ele geçirilemez. İçişleri Bakanı Soylu yalnız değildir” diye sürdürdü.

Bahçeli, “Son zamanlarda ortaya çıkan mesnetsiz iddiaların, gündeme taşınan melun iftiraların Türkiye aleyhine icra edilen bölgesel ve küresel operasyonlardan bağımsız ele alınması bize göre mümkün değildir” şeklinde konuştu.

Bahçeli konuşmasında, Peker’in oğlu Erkam Yıldırım’ı uyuşturucu ticareti yapmakla suçladığı eski Başbakan Binali Yıldırım’a da destek verdi. Bahçeli, “TBMM Başkanlığı görevini üstlenmiş, ilaveten Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı unvanını taşıyan Sayın Binali Yıldırım’ı evladıyla birlikte töhmet altında bırakmak, uyuşturucu ticaretiyle ilişkilendirmek tek kelimeyle müfteriliktir” dedi.