Politika

SAADET PARTİSİ’NDE ASİLTÜRK KRİZİ…

SAADET PARTİSİ’NDE ASİLTÜRK KRİZİ…
  • YayınlandıHaziran 16, 2021

Son dönemlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yakın teması dikkat çeken  Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün açıklamaları dikkat çekti. Karamollaoğlu, . Açıklamaları Oğuzhan Beyi bağlar” ifadesini kullandı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk‘ün kongre hamlesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, “Parti meselelerimizi kamuoyunda tartışmaya hiçbir zaman girmedim, o açıklamalar Oğuzhan Bey’i doğrudan bağlar, kendisiyle de görüşeceğiz” dedi.

Parti içi tartışmaların kamuoyu önünde tartışılmasını doğru bulmadığını belirten Karamollaoğlu, “Erdoğan’ın Oğuzhan Asiltürk’le görüşmesini erken seçim hazırlıkları olarak değerlendiriyor musunuz?” sorusuna, “Erken seçimle alakalı olduğunu düşünmüyorum” yanıtını verdi. 

Karamollaoğlu, Asiltürk’le birbirlerinden çok uzak olmadıklarını vurgulayarak “Oğuzhan Asiltürk’le ara ara görüşüyoruz, birbirimizden çok uzak değiliz. Bu konuyu görüşürüz diye konuştu. 

Ne olmuştu?

Oğuzhan Asiltürk, kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda “Güçlü bir Saadet Partisi teşkilâtı oluşturmak ve gençleri, Millî Görüşe kazandırmak için, benim gözetimimde, geniş istişarelerle bir liste hazırlanacak ve kongre başkanlığına sunulacak” demişti.

Asiltürk ayrıca, “İnşallah, önümüzdeki kongrede alacağımız kararlarla, Saadet Partimiz, kuruluşundaki değerleri savunur hale gelir” diyerek partide yeni yönetim hedefini açıklamıştı.

Erdoğan ile Oğuzhan Asiltürk Saray'da bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile “ağabey” dediği Oğuzhan Asiltürk son olarak 21 Nisan günü Külliye’de buluşmuş toplantıların ardından birlikte iftar açmışlardı. Asiltürk, Erdoğan ile görüşmeleri çerçevesinde Saadet Partisi’nin ittifaklardaki yerinin Cumhur İttifakı olması gerektiği yönünde bir eğilim sergilemişti.