Politika

Millet İttifakı’nı fezlekeler değil İmamoğlu vurdu!..

Millet İttifakı’nı fezlekeler değil İmamoğlu vurdu!..
  • YayınlandıMart 8, 2021

HDP’li milletvekiller hakkında TBMM’ye gönderilen fezlekeleri İyi Parti’nin esnek değerlendirmesiyle bir kriz beklentisini aşan İttifak, İmamoğlu’nun 8 Mart Kadınlar Günü mesajıyla sarsıldı…

AK Parti-MHP hattında şekillenen Cumhur İttifakı’nın son dönemdeki ana stratejisi, CHP’nin HDP’ye artan yakınlaşmasıyla rahatsızlık oranı artan İyi Parti’nin milliyetçi tabanına dönüktü.

MHP lideri Bahçeli’nin “HDP kapatılmalı” kampanyasını HDP’li milletvekilleri hakkında açılmış davaların fezlekelerinin TBMM’ye intikali izlemişti.

Diyarbakır annelerinden CHP'li Özgür ve Sezgin Tanrıkulu'na HDP tepkisi

İyi Parti tabanında doğan rahatsızlık karşısında CHP’nin iki önemli ismi, Özgür Özel ve Sezgin Tanrıkulu’nun yaklaşık 1.5 sene sonra Diyarbakır Anneleri’ni ziyareti de izlendi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise parti grubunda yaptığı konuşmada fezlekeleri tek tek ve hukuk zemininde inceleyerek oylarını belirleyeceklerini belirterek sorunu aşmayı başardı…

…VE BİRDEN EKREM İMAMOĞLU…

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Pervin Buldan’ın kadınlar gününü kutladı. İmamoğlu’nun bu paylaşımı İYİ Partilileri ayağa kaldırdı.

Ekrem İmamoğlu'nun Pervin Buldan'lı Kadınlar Günü paylaşımına tepki yağıyor  - Son Dakika

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, “Anneleri yıllardır evlatsız bırakan bir cinayet şebekesine mesafesizliğini milli hassasiyet ve haysiyet itirazımız olarak ifade ettiğimiz HDP ve siyasilerinin isimlerinin, Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti İBB Meclis Üyesi ve İYİ Parti İBB Grup Sekreteri Ali Kıdık da ”Biz ipleri koparmayız gerekirse keser atarız. Seçim ittifakı yaptık, teröristlerle anılma ittifakı yapmadık” dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Akşener'in evine bayram ziyareti
Millet İttifakı’nın İstanbul zemininde iki isim öne çıkıyor. CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İyi Parti İl Başkanı Buğra Kavurmacı…

İYİ Partilileri ayağa kaldıran mesaja ilişkin, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener açıklama yaptı. Bir ziyaret sırasında konuya ilişkin soruya yanıt veren Akşener, şunları söyledi:

Sayın İmamoğlu’nun tweeti ve sayın Yavuz Ağıralioğlu’nun tutumu kendi görüşlerini, bakış açılarını ortaya koyan, yani hürriyetçilik ilkesi çerçevesinde değerlendirilmesi gereken iki bakış açısı. Yani Sayın İmamoğlu’nun attığı tweeti bizim arkadaşlarımızın çoğunluğu beğenmedi. Fikirlerini ortaya koydular. Dolayısıyla ben de saygı duyuyorum.