“YOLSUZLUK FETÖ’NÜN İÇTEN ÇÖKÜŞÜNÜ HIZLANDIRDI…”

SABAH gazetesi yazarı MAHMUT ÖVÜR, 15 Temmuz 2016 işgal amaçlı emperyalist saldırı için kullanılan FETÖ’nün yurtdışına kaçak kadrolarının artık kendi içlerinde bölündüklerini ve örgütün içinde yaşanılan büyük mali yolsuzluklardan kaynanan kavga nedeniyle içten çöktüğünü yazdı…

MAHMUT ÖVÜR’ün, “FETÖ içeriden çöküyor” başlıklı, çöküşün çatırtısının dünyanın dört bir yanından duyulduğunun ve örgüt elemanlarının birbirlerini yolsuzluklarla suçladığının altını çizdiği yazısında öne çıkan satırlar şöyle:

CHP'lilerden Mahmut Övür tepkisi - Son dakika haberleri

Çöküşü ilk duyuran da FETÖ firarisi gazeteciAhmet Dönmez oldu. Önce başta ABDolmak üzere dünyanın birçok ülkesinde, içindeülke imamlarının olduğu 100 milyon dolarlıkyolsuzluk skandalı patladı.
Ardından Pennsylvania’da, yıllardır FETÖ lideri Gülen’in özel işlerini yapan ve “Özel Kalemi” olarak bilinen Cevdet Türkyolu ile sosyal medya yöneticisi Osman Şişmek arasında yaşanan “mektup skandalı” patladı. Ancak bu sıradan bir mektup kavgası değildi. İçinde tavan denilen ihanet çetesinin hepsinin karıştığı yolsuzluklardan şantaja, dolandırıcılıktan zimmet ve tecavüze kadar bir dizi suç vardı.

Bu olayı, gazeteci Dönmez kendi sitesinde şöyle anlatıyordu:
“Osman Şimşek, mektubu ‘âli heyet’ adı verilen icra kuruluna okuyor. Mektupta, ‘Lütfen Hizmet içinden bir heyet toplansın ve Cevdet Abi hakkındaki bu iddialar araştırılsın’ talebi var. Heyet, bu mevzuyu Gülen’e götürmek üzere anlaşıyor. Fakat sonradan korkudan hiçbiri gidemiyor. Osman Şimşek, bu vazifeyi yükleniyor. Gülen’in kapısına geldiğinde Cevdet Türkyolu onu yumruklamaya başlıyor. ‘Ver şu mektubu bana’ diye bağırıyor. Şimşek, ‘Ölürüm de vermem’ diye cevaplıyor. Olaya Mustafa Özcan da dahil oluyor. Şimşek’i bir odaya alıyorlar. Özcan, Osman Şimşek’e, ‘Bak sonun çok kötü olur’ diye tehditler savuruyor. Şimşek yine geri adım atmayınca onu kamptan atıyorlar.”

(…)

İşte bu kriz bugün FETÖ’cüleri ikiye bölmüşdurumda. O da şimdilik…
Bir yanda Cevdet Türkyolu ve MustafaÖzcan‘a sahip çıkan İsmail Büyükçelebi,Abdullah Aymaz, Mustafa Yeşil veEkrem Dumanlı gibi bilinen FETÖ’cüler var,öte yanda ise gazeteci Ahmet Dönmez‘edestek verip, yolsuzlukları ve çeteleşmeyi eleştirenÖnder Aytaç, İhsan Yılmaz ve Prof. Dr. Elvan Aktaş gibi isimler.”

YAZININ TAMAMI İÇİN

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/ovur/2021/04/17/feto-iceriden-cokuyor?utm_source=gazeteoku&utm_medium=referral