Medya-Polemik

YENİÇAĞ’DAN NAGEHAN ALÇI’YA PAMUK-ALTAN ELEŞTİRİSİ…

YENİÇAĞ’DAN NAGEHAN ALÇI’YA PAMUK-ALTAN ELEŞTİRİSİ…
  • YayınlandıNisan 16, 2021

YENİÇAĞ gazetesi HABERTÜRK’teki köşesinde son kitabında Atatürk’le “alay ettiği” belirtilen Orhan Pamuk ve FETÖ sanığı Ahmet Altan’a sahip çıkıp, bu iki isimle gurur duyulması gerektiğini ifade eden Nagehan Alçı’ya sert tepki gösterdi.

YENİÇAĞ’ın Nagehan Alçı ile ilgili İPİN UCUNU İYİCE KAÇIRDI eleştiri yazısı şöyle:

“Nagehan Alçı ipin ucunu iyice kaçırdı, Pamuk’u eleştirenleri vatan haini ilan etti. Biri, “Soykırım” iftiracısı diğeri, FETÖ hükümlüsü ikisini de yere göğe koyamadı.

Nagehan Alçı, bugünkü yazısında Türklere “soykırımcı” iftirası atan Orhan Pamuk ile FETÖ hükümlüsü Ahmet Altan’ı yere göğe koyamadı.

Türkiye’yi, “Orhan Pamuk’un Nobel’iyle gururlanmamak”la suçlayan Alçı, eleştirenler için de “Orhan Pamuk’a mütemadiyen vatan haini damgası yapıştırmaya çalışanlar, Nobel ödüllü tek yazarımızla gururlanan insanlara da hayatı zehir etme gayretine girenler, esas sizler sevmiyorsunuz vatanınızı” ifadesini kullandı.

İpin ucunu kaçıran Alçı, Pamuk’u meşrulaştırabilmek uğruna “Atatürk’ü gerçekten insani olarak seven bir yazar” tanımlaması bile yaptı.

Alçı, FETÖ hükümlüsü Ahmet Altan’ın tahliyesinden duyduğu mutluluğu da paylaştığı yazısında, kumpas karargahı gibi çalışan Taraf’ın eski Genel Yayın Yönetmeni için “Politik fikirlerine katılmayabilirsiniz ama Altan’ın çok büyük bir yazar olduğunu kabul etmek zorundasınız” yazdı.

Alçı, Altan’ın hapsedilmesiyle ilgili olarak da “Aydınlarına hoyrat davranan bir ülke evlatlarını sürekli döven anne-babadan farksızdır” yorumu yaptı.”