Medya-Polemik

“KİEV’DEKİ ALÇI” TARTIŞMASI…

“KİEV’DEKİ ALÇI” TARTIŞMASI…
  • YayınlandıMart 13, 2022

Rusya tarafından işgal edlen Ukrayna‘ya giden Nagehan Alçı, Ukrayna’nın eski Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile röportaj yaparken çekildiği fotoğrafı sosyal medyada paylaştı. Alçı’nın Ukrayna askeri üniforması giymesi sosyal medyada tepki çekti. 

Türkiye’den Rusya‘nın işgaline uğrayan Ukrayna‘ya giden basın mensupları arasına Habertürk yazarı Nagehan Alçı da eklendi. Alçı, Ukrayna’nın başkenti Kiev‘de olduğunu bildiren fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı.

Alçı, sonraki paylaşımında ise Ukrayna‘nın eski cumhurbaşkanı Petro Poroşenko’yla bir röportaj yaptığını belirtti ve paylaşıma fotoğrafı da ekledi. Alçı’nın üzerinde Ukrayna askeri üniformasının bulunması dikkat çekti.

Negehan Alçı’nın üniformalı fotoğrafına sosyal medyadan eleştiriler geldi. Alçı’nın Ukrayna askeri üniformasıyla hem gazeteciliğin tarafsızlığına aykırı hareket ettiği hem de kendisini hedef haline getirdiği yorumları yapıldı.

Yapılan yorumlardan bazıları şöyle 👇

ALÇI’DAN ELEŞTİRİLERE CEVAP

Rusya’nın işgal hareketi sonrası Ukrayna’ya giden HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, eski Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile yaptığı röportaj sırasında askeri üniforma giymesine gelen eleştirilere yanıt verdi. 

Alçı, Twitter’dan yaptığı paylaşımda hava çok soğuk olduğu için montu geçici olarak giydiğini, öyle dolaşmadığını dile getirdi. 

Alçı, ‘tarafsızlık’ eleştirileriyle ilgili olarak da, “Asla tarafsız değilim, Ukrayna halkının yanındayım, gazeteci işgal karşısında tarafsız olmaz” dedi.