Medya-Polemik

FETÖ+RUM+ERMENİ İTTİFAKININ YOUTUBE SALDIRISI…

FETÖ+RUM+ERMENİ İTTİFAKININ YOUTUBE SALDIRISI…
  • YayınlandıNisan 25, 2021

Cihat Yaycı’nın başkanlığını yaptığı Bahçeşehir Üniversitesi Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi’nin milli davaları savunan YOUTUBE kanalı, “kalıcı olarak” durduruldu.

HABER FOTOĞRAFI İLE İLGİLİ BİLGİ: BAU DEGS YOUTUBE KANALI, KURUMUN GENÇ AKADEMİSYENLERİNİN HAZIRLADIĞI ÇOK SAYIDA STRATEJİ AĞIRLIKLI VİDEOLARIN YANINDA BİLİMSEL SÖYLEŞİLERE VE KONFERANSLARA DA EV SAHİPLİĞİ YAPIYORDU

Türkiye aleyhine dönük yayınlara, sonuna kadar destek veren Amerika Birleşik Devletleri merkezli sosyal medya kanallarından YOUTUBE, milli davaları savunan ve tarihin çarpıtılmasına karşı çıkan Türk kanallarından en önemlisini kalıcı olarak durdurdu.

Başkanlığını müstafi amiral Cihat Yaycı’nın yaptığı Bahçeşehir Üniversitesi Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi’nin kanalı, YOUTUBE yönetimi tarafından “yayın ilkelerini ciddi ve pek çok kez ihlal ettiği gerekçesiyle” durduruldu

Resim

YOUTUBE tarafından BAU DEGS yönetimine gönderilen mesajda, aldıkları kararın itiraza açık olduğu da vurgulandı.

BAU DEGS kanalı son dönemde, -sözde-Ermeni soykırımı nedeniyle doğan tartışmalar çerçevesinde Türk miletine karşı Yunanistan, Balkanlar ve Doğu Anadolu ile Kafkasya ‘da gerçekleştirilmiş soykırımları aktaran, Türkiye’nin bu soykırımları dünya platformuna taşımasını destekleyen yayınlar yapıyordu.

Kanal, aynı zamanda, FETÖ’nün Türkiye’ye karşı özellikle yurtdışında sürdürdüğü faaliyetleri de aktarıyordu.

BAU DEGS kanalının bu nedehle FETÖ ve onun koordinasyonunda Amerika’daki Rum ve Ermeni lobilerinin mensupları tarafından YOUTUBE yönetimine ısrarla şikayet edildiği ve yönetimin artan baskılar sonucunda kanalı durdurma kararı aldığı belirtildi.

BAU DEGS gelişmeyle ilgili olarak attığı iki twitter mesajında durumu anlattı ve kamuoyundan destek beklediğini bildirdi.