İslam Düşmanlığı

İŞTE… IRKÇILIK/TÜRK DÜŞMANLIĞI BUDUR!..

İŞTE… IRKÇILIK/TÜRK DÜŞMANLIĞI BUDUR!..
  • YayınlandıMayıs 24, 2021

Fransa Ligue 1’de Profesyonel Futbolcular Ulusal Birliği, Profesyonel Futbol Ligi Yönetimi ve CANAL + tarafından ortaklaşa belirlenen sezonun en iyi ilk 11’ine Burak Yılmaz alınmadı. Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik’ten söz edilmedi bile…

Fransa’da son haftaya kalan şampiyonluk yarışında Lille ipi göğüsledi ve tarihinde 4. kez Ligue 1’i şampiyon olarak tamamladı. Milli futbolcularımız Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik’in bu başarıdaki katkısı ülkemizi gururlandırdı. Şampiyonluğun mimarlarından olan Milli futbolcularımızın 10 yıl sonra getirdiği şampiyonluk Fransa’da gündem yaratırken hiçbirinin altın 11’e seçilmemesi futbolseverlerin tepkisini çekti.

Fransa Ligue 1’de Profesyonel Futbolcular Ulusal Birliği, Profesyonel Futbol Ligi Yönetimi ve CANAL + tarafından ortaklaşa belirlenen sezonun en iyi ilk 11’inde Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik’ten hiçbiri dahil edilmedi. Lille’in bu sezon attığı 64 golün 38’inde imzası olan Türk futbolcuların ‘Sezonun 11’ine’ seçilmemesi büyük şaşkınlık yarattı.

fransa Ligue 1’de Profesyonel Futbolcular Ulusal Birliği, Profesyonel Futbol Ligi Yönetimi ve CANAL + tarafından ortaklaşa belirlenen sezonun en iyi ilk 11’inde Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik’ten hiçbiri dahil edilmedi. Lille’in bu sezon attığı 64 golün 38’inde imzası olan Türk futbolcuların ‘Sezonun 11’ine’ seçilmemesi büyük şaşkınlık yarattı.

Lille, Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik'le şampiyon - Dünya Gazetesi

Özellikle son haftalarda attığı gollerle takımını PSG’nin önünde tutan Burak Yılmaz’ın söz konusu 11’de kendine yer bulamaması büyük bir ayıp olarak yorumlandı.

Şampiyonluğu kaptıran PSG’den 4 futbolcunun (Neymar, Mbappe, Marquinho ve Kimpembe) seçildiği sezonun 11’inde şampiyonluk kupasını kazanan Lille’den sadece 2 isim yer aldı (Mandava ve Benjamin Andre)