Haber-Analiz

Gergerlioğlu hedefine ulaştı…

Gergerlioğlu hedefine ulaştı…
  • YayınlandıMart 21, 2021

ABD+AB’nin amacı, Meclis’ten 1994 benzeri görüntülerin dünyaya yansımasıydı. Siyaset stratejik değil taktik ataklar yaptı, FETÖ+PKK üzerinden yürütülen kampanya, Gergerlioğlu’nun Meclis çatısı altına giren polis tarafından gözaltına alınmasıyla yeni sürece girdi…

HDP Kocaeli Milletvekili olduğu dönemde, Amerikan emperyalizminin iki proje örgütü FETÖ ile PKK’yı siyasi çalışmalarında ana zemin yapan Ömer Faruk Gergerlioğlu bu sabah saatlerinde (21.Mart.2021-Pazar) Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne giren polisler tarafından gözaltına alındı.

Gergerlioğlu, almış olduğu bir mahkümiyetin Yargıtay tarafından onaylanması ve kararın Meclis Genel Kurulu’nda okutulması halinde milletvekilliğinin düşürülmesinin gündeme gelmesiyle bu tür bir senaryoyu uygulayacağını açıklamıştı.

Gergerlioğlu, yurtdışındaki FETÖ kaçaklarının da geniş desteği, HDP’nin aldığı karar doğrultusunda, Türk siyasi yaşamı açısından 90’lı yılların sert siyasetini hatırlatan 2.MART 1994 GÖRÜNTÜLERİNİ tekrarlama stratejisine yöneldi.

HDP Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun TBMM çatısı altına polislerin girmesiyle gözaltına alınmasını cep telefonları üzerinden canlı yayınladılar ve iddia, sürekli gündeme getirilen “1994 TEKRARLANIYOR” oldu...

Bu hedefin belli olmasından sonra, Gergerlioğlu’nun Anayasa Mahkemesi’ne yaptığı başvuruyla CHP milletvekili Enis Berberoğlu gibi Meclis’e dönebileceği, yurtdışından destek alan bir senaryonun devreye girmemesi için hakkındaki fezlekenin okutulmasının ertelenmesi de talep edilmişti.

Gergerlioğlu milletvekilliğinin düşürülmesinden sonra önce Genel Kurul salonunda, sonra da HDP grubu bölümünde Meclis’ten çıkmama eylemini gerçekleştirmeye başladı. Eylem, bu sabah saatlerinde polis müdahalesiyle sonlandı.

ULUSGAZETE, Amerikancı ittifakın Gergerlioğlu üzerinden Türkiye’ye dönük yeni algı operasyonları düzenleyeceğini 24.Aralık 2020 tarihli yayınında belirtmişti.

Bir dönem Avrupa Birliği fonları tarafından desteklendiği gündeme gelen Hasan Cemal’in başyasarı olduğu T24 internet haber sitesindeki haberin veriliş şekli, Gergerlioğlu gelişmesinin bugünden itibaren Avrupa ve Amerika siyasetinde nasıl kullanılacağının da işaretini veriyordu.

T24’ün haberini Türkiye’yi “demokrasi/fikir özgürlüğü/hukukun üstünlüğü” kavramları üzerinden baskılama, yeri geldiğinde de yaptırım uygulama hedefindeki Batı siyasetine taşıdığı mesajlar açısından aynen aktarıyoruz.

T24’ÜN HABERİ BAŞLAYACAK KAMPANYANIN İPUÇLARINI TAŞIYOR

Gergerlioğlu, “Biz bu görüntüleri 90’larda da gördük” dedi

Ömer Faruk Gergerlioğlu*

T24 Haber Merkezi

TBMM’de nöbetini sürdüren HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu sabah saatlerinde uyuduğu odadan tuvalete gittiği sırada Meclis’te çok sayıda polis tarafından gözaltına alındı. Gergerlioğlu, “Biz bu görüntüleri 90’larda da gördük” dedi. Gergerlioğlu’nun namazını kılmasına ve kıyafetlerinin değiştirilmesi izin verilmedi.

Milletvekilliği düşürüldükten sonra TBMM’de Adalet Nöbetine başlayan Ömer Faruk Gergerlioğlu,  saat 06.30 sularında polis tarafından gözaltına alındı.

Gergerlioğlu’nun gözaltına alınma nedeninin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan yeni bir soruşturma kapsamında olduğu belirtildi. Soruşturmada, Gergerlioğlu’nun Meclis’i terk etmediği, hâlâ “milletvekili gibi davrandığı, sosyal medya üzerinden basın açıklamaları yaptığı, canlı yayınlar yaptığı, kamu binasında hakkı olmadan durması” suç sayıldı.

Gergerlioğlu’nun gözaltına alındığı görüntülerini HDP’li Hüseyin Kaçmaz ve Filiz Kerestecioğlu Twitter’dan canlı yayınladı.

Kaçmaz: Kıyafetlerini giyilmesine müsaade edilmeden, sürükleyerek  götürüldü

HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, “Yine AKP- MHP faşist ruhunun ülkeye dayattığı hukuksuz uygulamalar sonrası, barbarca görüntülerin yaşanabileceğini bir kez daha gördük.  Ömer Hocamızın vekilliğinin hukuka aykırı düşürülmesinden sonra kendisinin bu haksız, hukuksuz karara karşı sürdürdüğü eylemin 5. Gününde sabah namazı için uyanıp lavaboya girdiğinde aniden yüzlerce polis koridoru kuşatma altına alındı.  Ömer Hocamız abdest alınırken, kendisine tebligat yapılmadan, kıyafetlerini giyilmesine müsaade edilmeden, sürükleyerek  götürüldü.  Barbarlık vardı.” dedi.

HDP’li Kerestecioğlu HDP’nin Twitter hesabından yapılan canlı yayında şunları kaydetti:

 “Ömer Faruk vekilimiz halkın vekilidir. Burada barışçıl hakkını kullanmıştır. Bunun dışında da bir şey yoktur. Lütfen yazılan çizilen hiçbir şeye inanmasınlar bizi bizden dinlesinler

HDP: Talimatla, yalan tutanakla, oy uğruna yapılanları Türkiye halkları unutmaz

HDP’nin Twitter hesabından, “Türkiye halklarını, tüm ezilenlerin yüreği Meclis’teki Adalet Nöbetimizdeydi. İktidar ve ortağı bu sevgiye, bu güvene tahammül edemedi. Talimatla, yalan tutanakla, oy uğruna yapılanları Türkiye halkları unutmaz” açıklaması yapıldı. 

Bahçeli, “Gazi Meclis’ten behemehâl çıkarılmalıdır” demişti

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu‘nun milletvekilliğinin düşürülmesini “adalet ve hukukun harfiyen uygulanması” olarak nitelendiren MHP lideri, Gergerlioğlu’nun Meclis’te başlattığı eyleme de tepki göstererek, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’u “göreve çağırdı”. Bahçeli dünkü paylaşımında, “Yer yatağı derhal kaldırılmalı, milletvekilliği düşürülen kirli şahıs Gazi Meclis’ten behemehâl çıkarılmalıdır. Taviz, teslimiyeti getirir. Teslimiyet ise boyun eğmedir. Buna da hiç kimsenin hakkı yoktur. Şayet TBMM Başkanı’nın yetkisi bu konuda sınırlıysa, süratle hazırlanacak bir maddelik kanun teklifinin Genel Kurul’da kabulüyle birlikte Gergeroğlu’nun yer yatağı ile beraber Meclis’in kapısının önüne koyulması mümkündür ve konu acildir” ifadesini kullandı.