Genel

RAND RAPORUNA GİDEN YOL…

RAND RAPORUNA GİDEN YOL…
  • YayınlandıNisan 22, 2021

Siyasetteki “Menderes tartışması” konunun bir numaralı muhatabı Engin Altay ve CHP sözcülerinden gelen, “konuşmanın tamamında böyle bir tehdit yok, belli saniyeleri montajlarsanız o durum ortaya çıkar” açıklamalarına rağmen sürüyor. Bu konuda yazılan çok sayıda köşe yazısından SABAN yazarı Salih Tuna’nın satırları dikkat çekti.

Erdoğan'ın Mckinsey açıklamasına Salih Tuna ne diyecek? - Timeturk Haber

Salih Tuna, BÜTÜN SORULAR O RAPORA ÇIKIYOR başlıklı yazısından şöyle dedi:

Türkiye Cumhuriyeti’ni nasıl ki MustafaKemal Atatürk kurdu, 15 Temmuz’da daRecep Tayyip Erdoğan kurtardı.

CHP’li Engin Altay boşuna tevil etmeye çalışmasın. (Menderes’in akıbetini gerekçelendirmek de darbelerin gerekçesi olabileceğine inanan hastalıklı zihinlerin marifetidir.)
“Erdoğan’ı öldürecekler, cesedini bir çöplüğe atacaklar” diyenlerin neye güvendiklerini 15 Temmuz işgal girişimiyle gördük.
Peki, Erdoğan’ı Menderes’in akıbetiyle tehdit eden bu Engin Altay‘lar ve ondan önce de “bi şekilde” lakırdısıyla arzı endam eden Canan Kaftancıoğlu’lar kime güveniyorlar?
Eline iyi bir kâğıt geçince kuyruğunu sallayan poker oynayan köpek gibi neden ellerini açık etmeye başladılar?
Bunların ellerine kim neyi verdi?
Bu sorular bizi ister istemez RANDraporuna götürür.
Pentagon için hazırlanan mahut raporda, Türkiye’yi girdiği bağımsızlık yolundan döndürmek için Erdoğan‘ın alaşağı edilmesinin şart olduğunu, bunun için de muhalefetin konsolide edilmesinin yanı sıra “askerdenaskere ilişki” kuracak şekilde kompakt bir müdahalenin gerçekleştirilmesi öneriliyordu.
RAND raporunu, ABD BaşkanıBiden‘ın Erdoğan’ı hedef alan malumkonuşmasıyla birlikte düşünmekte fayda var.

***Muhalefetin konsolide edilmesi her şeyden evvel sosyolojiyi operasyona hazır hale getirmeye matuftur.
Erdoğan nefretiyle gözlerini körettikleri sosyolojiyi öyle hale getirdiler kivatan mevzubahis olsa da görecek veya tepkiverecek halleri kalmadı. Erdoğan düşmanlığı,hayatlarının anlamı olmuş nerdeyse!

SALUH TUNA’NIN YAZISININ TAMAMI İÇİN:

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/salih-tuna/2021/04/22/butun-sorular-o-rapora-cikiyor?utm_source=gazeteoku&utm_medium=referral