Genel

KILIÇDAROĞLU-AKŞENER ÇEKİŞECEK Mİ?

KILIÇDAROĞLU-AKŞENER ÇEKİŞECEK Mİ?
  • YayınlandıNisan 19, 2021

Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet’in gündeminde yapılacak başkanlık seçiminde muhalefetin muhtemel adayının kim olacağı sorusu var. Acet, Meral Akşener’in adaylığı çok istediğini ama CHP-İP arasında bir çekişmenin de sürdüğünü vurguluyor. Acet’in MUHALEFET CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI İÇİN KİMİ DÜŞÜNÜYOR başlıklı yazısının önemli satırları şöyle:

Mehmet Acet kimdir? Mehmet Acet görevi nedir, ne ödülü aldı?

“İYİ Parti’den Meral Akşener’in yakın kurmaylarıyla yaptığım konuşmalardan birinde, partiyi ‘ana muhalefet’ çıtasına çıkarmak için bir çaba içinde olduklarını işitmiştim.

Son aylarda yapılan kamuoyu araştırmalarında, CHP’nin ulusalcı kanadından İYİ Parti’ye dönük bir yönelimin olması, onları bu anlamda cesaretlendirmekteydi.

Sonuçta, o pozisyona ulaşılabilirse, adaylık belirlemedeki söz hakkında, öncelik sıralaması değişmiş olacak.

İKİ MÜTTEMuİ RAKİP
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cumhurbaşkanı adayı olmak istiyor mu?

Evet, istiyor, hem de çok istiyor.

2019’da yapılan yerel seçimlerde gösterdiği fedakârlık nedeniyle, İYİ Parti, 81 ilden bir tane bile belediye başkanı çıkaramamıştı.

İhtimal, adaylık meseleleri gündeme geldiğinde bu konular da masaya getirilecektir.

Geçen hafta, muhalefet cephesindeki muhtemel cumhurbaşkanı adaylığı çekişmesine dair, yeni bazı dikkat çekici gelişmeler karşımıza çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aday olup olmayacağı yönündeki bir soruya cevap verirken, “İttifak öyle bir karar verirse ondan kaçamazsınız” dedi.

Gazetecilerin sorularını cevaplarken Akşener, Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine dair, “Aday olmayı düşünebilir, burada bir sakınca yok” dedi.

Devamında bir gazeteci, o an için sorulabilecek en güzel soruyu gündeme getirip, “Sizin gönlünüz adaylıktan yanaydı” dedi.

Bunun üzerine Akşener şöyle bir cevap verdi:

“Ben öyle bir şey demedim. Bugüne kadar hiç duydunuz mu ağzımdan? Biz millet odaklı bir çalışma yapıyoruz. Milletin dertlerini dinliyoruz, milletin dertlerini kamuoyunun gündemine getiriyoruz.”

Kılıçdaroğlu’nun aday olmasını kişisel olarak ‘çok zayıf ihtimal’ olarak görüyorum.”

MEHMET ACET’İN YAZISININ TAMAMI İÇİN:

https://www.yenisafak.com//yazarlar/mehmet-acet/muhalefet-cumhurbaskani-adayligi-icin-kimi-dusunuyor-2058238?utm_source=gazeteoku&utm_medium=referral