Dünya

BILL GATES’İN “PEDOFİL ÇETE REİSİ” İLİŞKİSİ

BILL GATES’İN “PEDOFİL ÇETE REİSİ” İLİŞKİSİ
  • YayınlandıMayıs 7, 2021

Amerikan medyası, Melinda Gates’in, fuhuş ve çocuk istismarası çetesi kurmaktan sanıkken hücresinde intihar eden Jeffrey Epstein ile bir dönem ilişkisi nedeniyle eşi Bill Gates’ten ayrılma kararı aldığını bildiriyor.

Dünya medyasına ilk kez 2019 yılında yansıyan hayli tartışmalı ilişkiler ağı, milyarderler liginin ünlü çifti Bil-Melinda Gates’in boşanma kararlarını açıklamaları sonrasında yeniden gündeme geldi.

Amerika’nın ünlü dedikodu yayın organlarından The Daily Beast, ünlü çiftin yakınlarına dayandırdığı haberinde, Melinda Gates’in eşinin, dünya çapında bir seks ve şantaj ağı kurduğu, küçük yaşta çocukları bu ağın içinde çalıştırdığı belirlenen ve yargılanmayı beklerken hücresinde İNTİHAR ETTİĞİ İLERİ SÜRÜLEN Jeffrey Epstein ile ilişkisi nedeniyle ayrıldığını bildirdi.

At Jeffrey Epstein’s Manhattan mansion in 2011, from left: James E. Staley, at the time a senior JPMorgan executive; former Treasury Secretary Lawrence Summers; Mr. Epstein; Bill Gates, Microsoft’s co-founder; and Boris Nikolic, who was the Bill and Melinda Gates Foundation’s science adviser.

New York Times’ın 12 Ekim 2019 tarihli nüshasında yer alan fotoğrafta, Bill Gates, kameraya Jeffrey Epstein’in hemen yanında bakıyor. Gazete, Prens Andrew’dan Bill Clinton’a kadar yüzlerce dünyaca tanınmış devlet adamı ve Dolar milyarderlerinden oluşan bir arkadaş grubuna sahip Epstein ile Gates’in arkadaşlığının diğerlerinden farklı olduğunu belirtiyordu: Bill Gates, Jeffrey Epstein hakkında fuhuş çetesi ve pedofiliye kadar varan iddiaların medyaya yansıdığı 2011 yılında bu dostluğu kurmayı tercih etmişti!..

Melinda Gates kimdir? Bill Gates'in eşi Melinda Gates kaç yaşında? - Son  Dakika Haberler Milliyet

The Daily Beast, Melinda Gates’in Jeffrey Epstein’a ait Manhattan’daki sarayı andıran apartman dairesinde Bill Gates’in bulunmasından hatta bir kez burada sabaha kadar kalmasından rahatsızlık duyduğunu defalarca aktardığını fakat Microsoft kurucusunun bu ilişkide vaz geçmediğini de vurguladı.

Melinda Gates’in eşinin Epstein ile yakın dostluğunu, hatta onun yönlendirmesiyle bazı hayır işleri yapmasını evliliğini sorgularken gözününde bulundurduğu da belirtiliyor.

JEFFREY EPSTEIN KİMDİR?

Jeffrey Epstein, 20 Ocak 1953 tarihinde New York’ta dünyaya geldi. Finans alanında hizmet vermeye başlayan Jeffrey Epstein, Amerika’nın en önemli milyarderleri arasında yer almıştı.

Jeffrey Epstein, hapishanede ölü bulundu | NTV

Milyarder iş adamı hakkındaki son soruşturma reşit olmayan kızlara para karşılığı cinsel istismarda bulunduğuna ilişkin iddiaları içeriyor. Çocukların yaşlarının 14’e kadar indiği kaydediliyor.

6 Temmuz’da New Jersey’ye özel jetiyle indiğinde gözaltına alınan Epstein, reşit olmayan çok sayıda genç kıza cinsel taciz suçundan geçmişte hüküm giymişti.

2008 yılında suçlu olduğunu kabul ederek, savcılık makamı ile anlaşmış ve olası bir ömür boyu hapis cezası yerine 13 ay hapisle cezalandırılmıştı.

O dönem avukat olan ABD Çalışma Bakanı Alex Acosta, tartışmalı anlaşma nedeniyle istifa etmek zorunda kalmıştı.

Epstein, duruşmasında ifade vermesi beklenen iki tanığa yüklü miktarda para ödemekle de suçlanıyordu.

İşadamı suçlamaları reddediyordu ve suçlu bulunması halinde, 45 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması bekleniyordu.

Milyarder iş adamı Jeffrey Epstein, zengin ve güçlü insanlarla iyi ilişkileri olan bir isimdi.

ABD Başkanı Donald Trump, eski ABD Başkanı Bill Clinton ve İngiltere Prensi Andrew bir dönem arkadaşlık yaptığı isimler arasındaydı.