Çevre Sorunları

İnsanlık yok olma tehlikesi yaşıyor!..

İnsanlık yok olma tehlikesi yaşıyor!..
  • YayınlandıŞubat 26, 2021

Dünyanın önde gelen çevre ve üreme epidemiolojistlerinden Dr.Shanna Swan, insan soyunun, spermlerde görülen ve giderek artan azalma nedeniyle yok olma tehdidiyle karşılaştığını duyurdu.

Dr.Swan konuyla ilgili kitabında, erkeklerdeki metobolizma bozukluklarının son 30 yıldır yakından takip edildiğini, sperm sayısında hızlı bir düşüş yaşandığını, bunun nedeninin de hormon dengesini yok eden kimyasallar olduğunu savundu.

Nature Versus Nurture // Show Me Mizzou // University of Missouri
Dr.Shanna Swan New York’taki Moun Sinai Tıp Merkezi’nin çevre-üreme alanındaki araştırmalarıyla tanınmış bir bilim insanı…

Dr. Swan’ın ekibiyle birlikte yazdığı kitabın adı uzun: SONA DOĞRU: MODERN DÜNYAMIZ NASIL SPERMLERİ AZALTIYOR, ERKEK VE KADININ ÜREMESİNİ ENGELLİYOR VE İNSAN SOYUNUN GELECEĞİNİ TEHLİKEYE ATIYOR…

Kitapta, kozmetik ürünler, deterjanlar, plastiklerde yer alan kimyasalların insan bedenine bulaştığı, bunun sonucunda da hormon ve endokrinlerin bozulduğu vurgulandı.

Count Down | Book by Shanna H. Swan, Stacey Colino | Official Publisher  Page | Simon & Schuster

Kitap son yıllarda erkek çocuklarda genital organ bozukluklarına kızlarda ise çocuk yaş kabul edilebilecek kadar erken regle rastlandığını da kaydetti.

Dr.Swan, “İçinde bulunduğumuz süremez, bu kadar kimyasalla yaşayan insan soyu gezegendeki varlığını koruyamaz” diyor…